آرایش مناسب با صورت شما

آرایش مفهومی کاملاً تجربی است. شما باید با آن سرگرم شوید، در آن احساس راحتی کنید و احساس نکنید که باید از قوانین خاصی پیروی کنید. اما با این حال ترفندهای تخصصی بسیاری وجود دارند که در واقع به شما کمک می کنند حتی بهتر به نظر برسید. بهترین برنزر(پودر برنز کننده) را برای رنگ پوست خود انتخاب کنید یا خط چشم را مانند یک حرفه ای استفاده کنید و آنچه امروز می خواهیم به شما بیاموزیم: آرایش مناسب با صورت شما

با ما در ادامه این مقاله از وبسایت byrdie همراه باشید .

درست است، زدن رژگونه ، برنزر و هایلایتر روی برخی مناطق صورت، البته با روش تخصصی، بهترین ویژگی‌های صورت شما را به نمایش می گذارد. آیا صورت مستطیلی دارید؟ رژگونه و هایلایتر می تواند باعث گردتر نشان دادن آن شود. آیا می خواهید جزئات بیشتری در آرایش کردن به صورت گرد خود اضافه کنید؟ برنزر به خوبی این کار را برای شما انجام خواهد داد. برای یادگیری نحوه استفاده مفید از این سه محصول در صورت‌های بیضی ، مربع ، مستطیل ، گرد و قلبی شکل ، با چندین آرایشگرمتخصص از مجموعه آرایشی و بهداشتی سفورا صحبت کرده‌ایم. برای یادگیری بیشتر به خواندن این مطلب ادامه دهید.

آرایش مناسب شکل صورت بیضی شکل فروشگاه ایرانیان

صورت بیضی شکل

به گفته‌ی هکتور اسپینال: “صورت بیضی شکل متعادل ترین نوع صورت است.” بنابراین در این حالت، استفاده از آرایش کاملاً استاندارد است.

نحوه آرایش کردن:

-با استفاده از یک براش (قلم مو‌ی بزرگ) برنزر دلخواه خود را، که معمولا مات هستند، از کناره‌های گونه از بالا شروع کنید و به سمت مرکز صورت حرکت دهید.

-با استفاده از همان قلم مو، یک رژگونه ملایم را به گونه‌ها بزنید تا حالت ملایمی داشته باشد.

-برای برجسته سازی ، از برس بادبزنی شکل استفاده کنید و به نقاط برجسته صورت بزنید: شقیقه ، استخوان ابرو ، نوک بینی ، بالای خط لب و چانه.

آرایش مناسب شکل صورت کشیده شکل فروشگاه ایرانیان

صورت کشیده

کریس سامز می گوید: “ارتفاع صورت های کشیده تقریباً دو برابر عرض آن است. برای ایجاد تعادل بیشتر در صورت‌های کشیده، باید محصولات را طوری استفاده کرد تا از ارتفاع آن کاسته شود و عرض استخوان‌های صورت بیشتر به نظر برسد.”

نحوه آرایش کردن:

-بلاش (کرم کانتور تیره) را باید روی قسمت‌های برجسته وسط گونه‌ها بمالید و کناره‌های آن را به سمت خاج محو کنید تا پهن شود.

-برنزر را باید در اطراف خط رویش مو در قسمت بالای پیشانی، در امتداد پایین استخوان گونه به سمت برجستگی، زیر چانه که به سمت پشت محو شود، در امتداد خط فک و نوک بینی استفاده کنید.

-قسمت بالای استخوان گونه را برجسته کنید ، و دوباره به سمت شقیقه ها ، روی استخوان ابرو ، نوک بینی و بالای خط لب بلند (محو) کنید. از برجسته کردن پیشانی و چانه که باعث افزایش طول صورت می شود خودداری کنید.

آرایش مناسب شکل صورت قلبی شکل فروشگاه ایرانیان

صورت قلبی شکل

به گفته‌ی هلن فیلیپس:” صورت قلبی شکل به راحتی با زدن برونزر بر روی پیشانی متعادل می‌شود و ظاهر مناسبی به شما می‌دهد. بیشتر افراد با این فرم صورت استخوان گونه برجسته ای دارند که یک ویژگی دوست داشتنی محسوب می‌شود.”

نحوه آرایش کردن:

-نوک بینی ، نقاط بالای گونه‌ها ، زیر استخوان ابرو ، روی خط فک ، بالای خط لب‌ها و چانه را برجسته کنید.

-برنزر یا کانتور را در قسمت بالای پیشانی بزنید و به سمت پایین شقیقه ها و زیر استخوان های گونه محو کنید.

-به اندازه یک بند انگشت از بینی و بالای وسط گونه‌ها را به سمت گوش پودر برنزر زده و محو کنید تا راه راه به نظر نیاید. این نوع فرم آرایش کردن باعث تشکیل دادن به گونه‌ها می‌شود.

آرایش مناسب شکل صورت گرد فروشگاه ایرانیان

صورت گرد:

فیلیپس می گوید: “صورت گرد به شما ظاهری جوان را می بخشد، اما می توانید کمی زاویه هم به آن اضافه کنید.”

نحوه آرایش کردن:

-هایلایتر را روی نوک بینی ، مرکز پیشانی ، نقاط بالای گونه ها ، زیر استخوان ابرو ، بالای خط لب و چانه استفاده کنید.

-تمام قسمت‌های خارجی صورت و زیر استخوان گونه را برنز یا کانتور کنید.

-به فاصله یک تا دو انگشت از بینی در قسمت بالای گونه ها به سمت گوش رژگونه بزنید و خوب محو کنید تا راه راه به نظر نرسد. این نوع آرایش تا حدی به از بین بردن گردی صورت کمک می کند.

آرایش مناسب شکل صورت مربعی شکل فروشگاه ایرانیان

صورت مربع شکل

جولی تنگ می‌گوید:”با کانتور روی صورت مربع شکل باید از حالت زاوه‌دار آن کم کنید.”

نحوه آرایش کردن:

-اول ، ناحیه شقیقه‌ها و خطوط فک را کانتور بزنید. هنگام استفاده از کانتور به خط فک ، از یک برس کرکی استفاده کنید و برای داشتن ظاهری طبیعی‌تر آن را به سمت بالا محو کنید.

-بعد، رژگونه را روی گونه ها و برنزر را در قسمت‌های تو رفته‌ی گونه‌ها بزنید.

-با استفاده از هایلایتر به شکل “C” در اطراف نقاط برجسته گونه و شقیقه کار را تمام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *